Etman Distribution AB öppnar i Sverige och säljer ett komplett program dosor samt en strömställare serie.
Produkterna har funnits i många år i Norge och även funnits via agentur i Sverige (AB Novum).
Info om Etman:
Etmans Distribution AB har som affärsidé att erbjuda kvalitetsprodukter från proffs till proffs, dvs produkter som är noga anpassade till svenska installatörers och montörers krav.
Vår flexibla organisation och våra starka tillverkningsresurser gör att vi på ett effektivt sätt kan ta hand om kundernas synpunkter och önskemål. Genom korta, snabba och direkta beslutsvägar kan vi erbjuda kvalitetsprodukter till mycket konkurrenskraftiga villkor. Vårt sortiment kommer successivt att tillföras nya intressanta produkter. Hör gärna av dig med egna idéer.
Etmans affärsidé :
- Elinstallationsprodukter från proffs till proffs
- Utvalt sortiment för svenska förhållanden
- Direkt från tillverkare utan fördyrande mellanled
- Rejäla lager, snabba leveranser och klara besked
- Ärlig, öppen och tydlig prissättning
- Samarbete som bygger på respekt och förtroende
Kontakt oss via Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den. så lägger vi upp dig som kund redan idag.
Vi har inga butiker just nu, men vi kommer att etablera oss på dom större orterna med egna butiker framöver.
I Norge kommer vi finnas på 10 olika orter innnan 2013 är slut.
Även undrat om det förhöjda doslocket (den man kan klippa upp för utanpåliggande kablar som går in i doser) varför den inte finns med skruvhål och för Apparatdosa.